CYKLOBUSY, TURISTBUSY, BEZBARIÉROVÁ DOPRAVA

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

CYKLOBUSY  a TURISTBUSY

V letošním roce 2022 byly pro Jeseníky zřízeny tyto cyklobusy, viz. jízdní řády níže.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

BEZBARIÉROVÁ DOPRAVA NA PRADĚD 2021

Infopraded

Výjezd autobusem na Pradědu

Výjezdy autobusů k vysílači na Pradědu budou zahájeny ve středu 2. 6. 2021. Linka bude v provozu vždy ve středu jednou týdně až do 25. 8. 2021. Přeprava bude povolena pouze cestujícím starším 65 let a průkazům ZTP (bez omezení věku) . Na lince je provozován nízkopodlažní autobus s 3 místy pro invalidní vozík.

Jízdenky jsou možné online prostřednictvím našeho e-shopu na adrese  https://naraded.reenio.cz/.

Přepravní podmínky

1) Autobusy k vysílači na Pradědu budou jezdit každou středu od 2. 6. 2021 do 25. 8. 2021.

2) Odjezd autobusu z Karlovy Studánky bude v 9:50, odjezd od vysílače na Pradědu bude v 12:15.

3) Kapacita autobusu je 38 cestujících.

4) V autobuse budou vyhrazeny 3 místa pro cestující na invalidním vozíku.

5) Jízdenky lze zakoupit online prostřednictvím e-shopu napraded.reenio.cz

6) Úhradu jízdenek lze provést online bankovní kartou prostřednictvím platební brány e-shopu.

7) V autobuse se nepřepravují cestující s výjezdem osob starších 65 let a majitelům průkazů ZTP (bez omezení věku). V případě, že majitel průkazu ZTP vyžaduje průvodce, musí si průvodce zakoupit také jízdenku pro ZTP.

8) V autobuse se nepřepravuje pes (krom vodicích psů), jízdní kolo a kočárek.

9) Rezervace místa pro cestujícího na invalidním vozíku je platná i pro cestu linkou  910110 Hrabyně - Opava - Krnov - Karlova Studánka  v obou směrech. Pokud cestující chce využít linku 910110, uvede svou nástupní zastávku do rezervačního formuláře. Na lince 910110 platí jízdné u řidiče.

10) Vzhledem k tomu, že výjezd na Praděd je brán jako zájezd, nelze využívat žádné slevy jízdného.

11) Storno čili vrácení již zakoupených jízdenek je možné. Cestující může bezplatně stornovat jízdenku více než 7 dnů před odjezdem. V době kratší 7 dnů není storno jízdenky možné.

12) V případě, že jiné závažné nepředvídatelné okolnosti neumožňují a zabraňují výjezd autobusu k vysílači na Pradědu, bude cestujícím vrácené jízdy v plné výši, které musíte požádat s předložením nevyužitých jízdenek na tento výjezd písemně na odopava@csadvs.cz.

Více informací ZDE.
_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ 

Cyklobusy jsou běžné autobusové linky určené především pro přepravu cykloturistů s jízdními koly a pěšími turisty, ale i všech ostatních cestujících. Jízdní kola jsou přepravována ve speciálních cyklovozících připojených za autobusy s kapacitou 18 až 28 jízdních kol.
O JÍZDNÍCH ŘÁDECH PRO ROK 2021 VÁS BUDEME INFOMOVAT.

Turistbusy jsou běžné autobusové linky určené především pro přepravu pěších turistů, ale i všech ostatních cestujících. Autobusy nejsou speciálně uzpůsobené pro přepravu jízdních kol.
O JÍZDÍCH ŘÁDECH PRO ROK 2021 VÁS BUDEME INFORMOVAT.

Skibusy  jsou běžné autobusové linky určené především pro přepravu lyžařů s lyžemi, ale i všemi ostatními cestujícími.
O JÍZDÍCH ŘÁDECH PRO ROK 2021 VÁS BUDEME INFORMOVAT.

 __________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________Mu

Veškeré Dotazy týkající se provozu rekreačních Linek můžete zasílat na e-mailovou adresu  centrumsluzeb.morava@arriva.cz Nebo se na Nás můžete obrátit na telefonním čísle 844 555 888.  
_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________